Kobieta

Z czym wiąże się częsta zmiana partnera?

0

Stosunek bez zabezpieczenia, częsta zmiana partnera niosą za sobą ryzyko przenoszenia chorób. Chodzi nie tylko o choroby weneryczne, ale o infekcje grzybicze pochwy. Objawy grzybicy są nieprzyjemne szczególnie dla kobiet, ponieważ u mężczyzn zakażenia grzybicze bardzo często przebiegają bezobjawowo.

Dlaczego częsta zmiana partnera niesie za sobą ryzyko różnych chorób?

W przypadku licznych kontaktów seksualnych z wieloma partnerami zwiększa się ryzyko zakażenia infekcjami intymnymi. Nawet jeśli u partnera nie pojawiły się żadne objawy świadczące o infekcji, może ona przebiegać bezobjawowo i podczas stosunku może dojść do zakażenia drugiej osoby. Niektóre grzyby bytujące na skórze partnera nie wywołują żadnych objawów, lecz po kontakcie z narządami płciowymi kochanka, mogą doprowadzić do rozwoju pełnoobjawowej infekcji. Dzieje się tak dlatego, że śluzówka pochwy i narządów płciowych stanowi dobre miejsce do rozwoju niektórych bakterii, grzybów i wirusów. Zatem częsta zmiana partnerów jest ryzykowna szczególnie dla kobiet, które najczęściej zgłaszają się do ginekologa z objawami świadczącymi o infekcji. Do tych objawów zaliczamy: świąd, pieczenie, upławy oraz ból i pieczenie po stosunku.

Częsta zmiana partnera seksualnego niesie za sobą również ryzyko chorób wenerycznych, takich jak: rzęsistkowicę pochwy, chlamydię, rzeżączkę, opryszczkę narządów płciowych, kiłę, wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz AIDS.

Co na grzybicę pochwy?

Gdy pojawią się objawy świadczące o grzybicy pochwy, należy udać się do ginekologa, który powinien postawić diagnozę i zalecić właściwą terapię środkami farmakologicznymi. Zwykle są do maści lub globulki dopochwowe oraz leki doustne. Co na grzybice pochwy pomoże, zanim dotrzemy do lekarza? Aby złagodzić uczucie swędzenia, pieczenia warto zastosować nasiadówki z kory dębu i rumianku. Oprócz tego możemy się wspomóc preparatami dostępnymi w aptece bez recepty. Jednak należy pamiętać, że leki bez recepty nie dają pewności, że infekcja zostanie doleczona do końca, dlatego zawsze należy udać się do lekarza. Co na grzybicę pochwy, by nie powracała? Przede wszystkim należy używać prezerwatyw, zadbać o higienę intymną po stosunku oraz unikać kontaktów seksualnych w trakcie miesiączki i podczas infekcji intymnych. Ważne jest również unikanie kontaktów seksualnych z przygodnymi partnerami.

Jak radzić sobie z kaszlem?

Previous article

Co niezbędne, gdy w domu jest niemowlę?

Next article

You may also like

You may also like

More in Kobieta

Comments

Comments are closed.