Kobieta

Długie i gęste rzęsy – jak takie mieć?

0

Niestety nie każda kobieta została obdarzona długimi i gęstymi rzęsami. Czasami są one z natury słabe, łamliwe, a dodatkowo wiele z nich samoistnie wypada. Co robić, by cieszyć się długimi i gęstymi rzęsami bez konieczności ich doklejania?

Naturalne sposoby na piękne rzęsy

Wiele kobiet ceni sobie w pełni naturalne, domowe metody upiększania. Takie można stosować również dla poprawy kondycji naszych rzęs. Najbardziej popularnym sposobem walki z rzadkimi, krótkimi rzęsami, jest olej rycynowy. Codziennie wieczorem nakładajmy go na nasze rzęsy. Możemy to robić czystą szczoteczką od zużytego tuszu, czy też zwykłym patyczkiem kosmetycznym. Z olejkiem rycynowym warto także zmieszać oliwę z oliwek. Tak przygotowany preparat nakładajmy przez kilka tygodni na rzęsy. Przy aplikacji pamiętajmy jednak, aby nie przesadzać z ilością produktu. Gdy będzie go zbyt wiele, może spływać do oczu. W taki sam sposób na rzęsy możemy nakładać również wazelinę. Jest to bardzo tania, ale jednocześnie skuteczna metoda walki o piękne rzęsy. Warto pamiętać także o odpowiedniej pielęgnacji naszych rzęs po makijażu. Pamiętajmy zawsze, aby bardzo dokładnie oczyścić je z maskary. Jednocześnie róbmy to bardzo delikatnie, najlepiej przy użyciu płatków kosmetycznych oraz niepodrażniającego płynu micelarnego do demakijażu oczu. Starajmy się nadmiernie nie pocierać rzęs – możemy wówczas spowodować nadmierne ich wypadanie. Najlepszą metodą jest przyłożenie do powiek na parę chwil nasączonego wacika. Sprawi to, że makijaż się rozpuści, a my nie będziemy musiały nadmiernie trzeć oczu, by go zmyć. Co ciekawe, pobudzić wzrost rzęs może ich codzienne czesanie. Możemy to robić wyczyszczoną szczoteczką od zużytego tuszu. Dla naszych rzęs nie pozostaje obojętna także dieta. Starajmy się więc, aby była ona zdrowa i zbilansowana. Od tego bowiem zależy nie tylko wygląd naszej skóry, włosów i paznokci, ale także właśnie naszych rzęs.

Odżywki do rzęs

Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo wiele rodzajów odżywek. Mają one za zadanie pobudzić nasze rzęsy do wzrostu, a także sprawić, że będą one gęste, długie oraz że będą mniej wypadać. Najlepsze odżywki to takie, które zawierają w swoim składzie kwas hialuronowy, witaminę B12, biotynę, glikoproteiny, a także różne ekstrakty roślinne. Warto pamiętać, aby wybierać tylko takie produkty, które nie zawierają niebezpiecznych dla naszych oczu substancji. Obecnie najbardziej polecane na rynku są odżywki takie jak Oceanic Long 4 lashes, ÉleverLash czy Nanolash.

Zadbaj o swoje paznokcie

Previous article

Co niezbędne w diecie?

Next article

You may also like

You may also like

More in Kobieta

Comments

Comments are closed.