Kobieta

Zadbaj o swoje paznokcie

0
Manicurist master makes manicure on woman's hands - Spa treatment concept

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. Każda z nas marzy więc o pięknych dłoniach, których wygląd determinowany jest głównie przez paznokcie. Wiele kobiet ma jednak problem z kruchymi, łamliwymi i matowymi paznokciami. Co zrobić, aby poprawić ich kondycję i cieszyć się pięknymi dłońmi?

Domowe sposoby na zdrowe paznokcie

Jest wiele domowych, naturalnych metod, które mogą przyczynić się do poprawy wyglądu naszych paznokci. Najprostszym sposobem jest po prostu utrzymywanie zdrowej diety. Niestety większość z nas zapomina o zbilansowanych, regularnych posiłkach. Życie w ciągłym biegu i stresie nie ułatwia nam tego zadania. Starajmy się, aby nasza dieta bogata była w magnez oraz wapń. Ponadto powinniśmy dobrze nawadniać nasz organizm. Pijmy więc dużo wody – dzięki temu nie tylko nasze paznokcie, ale także skóra i włosy będą wyglądać pięknie i zdrowo. Na nasze paznokcie możemy działać również od zewnątrz. Bardzo dobry wpływ będzie miał na nie olejek rycynowy. Co ciekawe, możemy go stosować nie tylko na paznokcie, ale także na włosy. Wcierajmy olejek codziennie w paznokcie a także w skórki dookoła nich. Ważne jest, aby robić to systematycznie. Po pewnym czasie z pewnością zauważymy efekty. Nasze paznokcie będą twardsze, a dzięki temu unikniemy częstego ich łamania. Ciekawym sposobem na poprawienie ich kondycji jest kąpiel w oliwie z oliwek. Wystarczy, że lekko ją podgrzejemy i zanurzymy w niej palce na kilka minut. Do kąpieli takiej możemy dodać także sok z cytryny. Stosujmy ten sposób codziennie przez kilka tygodni. Z pewnością zauważymy zadowalające nas efekty.

 

Odżywki i suplementy

Aby poprawić kondycję naszych paznokci, możemy stosować różnego rodzaju odżywki. Ważne, aby w swoim składzie miały takie witaminy, jak witamina B7, C, E i F. Wystrzegajmy się odżywek, które zawierają formaldehyd. Substancja ta może bowiem doprowadzić do silnego podrażnienia i reakcji alergicznej. Nasze paznokcie możemy wspierać również od wewnątrz, stosując suplementy, zawierające m.in. cynk, krzemionkę czy biotynę. Ciekawym rozwiązaniem jest również tzw. terapia MSM. Jest to rodzaj siarki przyswajalnej przez nasz organizm. MSM zbawiennie wpływa na kondycję naszych włosów, skóry i paznokci. Sprawia, że paznokcie zaczynają rosnąć szybciej, są także zdecydowanie mocniejsze, a dzięki temu mniej się łamią i rozdwajają. Włosy stają się grubsze, a skóra bardziej lśniąca i elastyczna. MSM możemy znaleźć także w wielu produktach spożywczych, takich jak chociażby jajka czy mleko.

Jak zadbać o swoje kolana?

Previous article

Długie i gęste rzęsy – jak takie mieć?

Next article

You may also like

You may also like

More in Kobieta

Comments

Comments are closed.