Dzieci

Co niezbędne, gdy w domu jest niemowlę?

0

W sklepach z artykułami dla niemowląt znajduje się ogromna ilość rzeczy, z których trudno wyodrębnić te najbardziej potrzebne. Dlatego warto wcześniej zrobić listę niezbędnych rzeczy, a każdy zakup najlepiej przemyśleć i przedyskutować z innymi rodzicami.

Z czego składa się wyprawka dla noworodka?

Najbardziej niezbędnymi rzeczami dla noworodka są: ubranka, pieluchy, kocyk lub otulacz, czapeczki, pościel, butelki, kosmetyki do kąpieli oraz ręcznik. Trzeba pamiętać, że noworodek szybko rośnie, więc kilka kompletów ubranek w zupełności wystarczy. Nie warto kupować wielu płynów do kąpieli, na początek wystarczy płyn dwa w jednym- do mycia ciała i włosów oraz balsam lub oliwka. Potrzebny będzie także krem na odparzenia pieluszkowe. Bawełniane waciki, patyczki kosmetyczne, bezpieczne nożyczki do paznokci, szczoteczka do włosków to przedmioty, które są używane przez większość rodziców noworodków, dlatego warto je nabyć już przed narodzinami dziecka. Inne akcesoria można kupić już po przyjściu noworodka na świat, gdy zaistnieje potrzeba uzupełnienia wyprawki.

Co, może ułatwić życie rodzicom?

Oprócz potrzeb noworodka warto pomyśleć, by jak najbardziej ułatwić życie rodzicom i zaopatrzyć się w kilka rzeczy. Warto mieć podgrzewacz do butelek, dzięki któremu można w szybki sposób podgrzać pokarm dla dziecka. Można to zrobić również za pomocą miseczki z gorącą wodą, lecz podgrzewacz do butelek pozwala na podgrzanie pokarmu do temperatury idealnej do podania dziecku. Podgrzewacz służy do pogrzania mleka matki, wody, herbatki lub nawet zupki, dlatego jest sprzętem używanym przez długi czas.

Przedmiotem, który ułatwia rodzicom funkcjonowanie z dzieckiem, jest także aspirator do noska, dzięki któremu w szybki sposób można wyczyścić nosek. Ważne jest, by nosek malucha był udrożniony, ponieważ niemowlęta oddychają jedynie przez nos. Istnieje wiele rodzajów aspiratorów- elektryczne lub nie, lecz już najprostszy model z pewnością ułatwi wykonywanie tej czynności.

Mogą pojawić się problemy z usypianiem i uspokajaniem noworodka, dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej i kupić maskotkę, która emituje biały szum. Taki szum imituje dźwięki, które dziecko słyszy w łonie matki, dlatego pomaga zasnąć. Z pewnością nie wszystkie gadżety muszą znaleźć się na wyposażeniu rodziny z małym dzieckiem, lecz warto zaopatrzyć się w te, które faktycznie ułatwią życie. Z pewnością należy do nich podgrzewacz do butelek, czy aspirator do nosa.

Z czym wiąże się częsta zmiana partnera?

Previous article

Czy zadbany facet jest lepiej postrzegany?

Next article

You may also like

You may also like

More in Dzieci

Comments

Comments are closed.