Kobieta

Wybór mleczka do opalania nie może być przypadkowy

0

Lato cieszy każdego, wyczekujemy na nie przez całą deszczową jesień oraz mroźną zimę, jednakże aby tę piękną porę roku przeżyć we właściwy sposób należy pamiętać o odpowiedniej ochronie. Skóra człowieka jest bardzo wrażliwa, a niewłaściwie chroniona szybko się starzeje.

 

Czego nie może zabraknąć w letniej kosmetyczce?

Promienie słoneczne docierają do naszej skóry nie tylko w trakcie celowego opalania się czy kąpania w basenie. Przechodzenie z miejsca na miejsce, spacer do pracy oraz inne sytuacje sprawiają, że sezon letni nie może przebiegać bez nabycia dobrego kremu przeciwsłonecznego. W trakcie zakupu należy zwrócić uwagę  na kilka elementów, przede wszystkim skrót SPF oraz czy olejek jest wodoodporny, czy też nie. Dostępne w sklepach olejki do opalania mają różne wartości SPF, wahają się one od 8 do 50+.

 

Co tak naprawdę oznacza skrót SPF?

Określenie SPF to nic innego jak wartość liczbowa filtra zarówno UVA, jak i UVB. Służy ona do wyznaczenia możliwości ochrony przeciwsłonecznej konkretnego produktu. Chodzi o czas przez jaki skóra może zostać wystawiona na słońce, bez wystąpienia poparzenia. Kiedy nie stosuje się jakichkolwiek filtrów, oparzenie rozpoczyna się już po 15 minutach korzystania z tak zwanej kąpieli słonecznej. Filtry zapewniają ochronę od 2 do nawet 12 godzin, jednakże muszą być mimo wszystko aplikowane ponownie, aby nie nabawić się groźnych oparzeń skóry.

 

Jak należy używać kremów przeciwsłonecznych?

Teoretycznie nikogo nie trzeba instruować w jaki sposób zaaplikować na skórę olejek do opalania. Jednakże w rzeczywistości wiele osób nie wykonuje tego właściwie, co skutkuje poparzeniami skóry. Pierwsza i najważniejsza rada związana jest z ilością stosowanego kosmetyku, gdyż należy go użyć naprawdę dużo, nie zważając na ekonomiczność. Tylko i wyłącznie gruba warstwa olejku nałożona już na 15 minut przed ekspozycją na słońce daje pozytywne wyniki. W dalszej kolejności nie wolno zapominać o uzupełnianiu kosmetyku, który ściera się w trakcie wycierania ręcznikiem oraz spływa razem z potem i wodą w trakcie kąpieli. Jedno nałożenie kosmetyku na cały dzień przebywania nad wodą czy morzem zdecydowanie nie wystarczy. Należy czynność tę powtarzać minimum co dwie godziny, a w ciągu najbardziej intensywnego promieniowania słonecznego rekomenduje się pozostanie w cieniu dla własnego zdrowia oraz bezpieczeństwa.

Melisa – herbata nie tylko na zszargane nerwy

Previous article

Impotencja nie oznacza końca życia

Next article

You may also like

You may also like

More in Kobieta

Comments

Comments are closed.