DzieciRodzina

Jakie pieluchy wybrać – bambusowe, tetrowe czy flanelowe?

0
pieluchy bambusowe

Wybór pieluszek dla dzieci jest spory. Są mamy, które kupują tylko jeden rodzaje pieluszek, a inne decydują się na zmiany. Które z nich wybrać, które są najlepsze?

Pieluchy tetrowe i flanelowe – naturalne i praktyczne

Pieluszki jednowyrazowe czy wielorazowe? Takie pytanie często jest przedmiotem odwiecznego sporu miedzy tradycją a nowoczesnością w kwestii parentingowej. Mamy, które decydują się na wybór pieluch terowych lub flanelowych, doceniają je za to, że można ich używać wielokrotnie. Dzięki możliwości prania pieluch w wysokich temperaturach zyskuje się pewność, że będą bezpieczne dla wrażliwej skóry noworodka. Co więcej, można używać ich na wiele sposobów. Są niezastąpione na spacerze, np. jako okrycie wózka przed słońcem. Posłużą też jako dyskretne okrycie podczas karmienia piersią. Natomiast w domu używa się ich jako podkładkę pod głowę maluszka, wycierania buzi czy w formie kocyka. Pieluchy bawełniane są wykonana z bawełny, dlatego charakteryzują się wysoką oddychalnością i chłonnością wody.

Alternatywą dla takich pieluszek są te wykonane z flaneli. Ich struktura jest nieco grubsza, dlatego są cieplejsze. Używa się ich także do osuszania skóry malucha po kąpieli lub do przykrywania jako kocyk.

Pieluchy bambusowe – przewiewne i komfortowe

Pieluchy bambusowe wyprodukowane są z włókna bambusowego. Dzięki temu składnikowi charakteryzują się wysoką trwałością i przewiewnością. Są też delikatne i mają bardzo dobre właściwości termoregulacyjne. Bardzo dobrze chłoną wilgoć i co najważniejsze chronią skórę przed odparzeniami. Pieluchy bambusowe dają też bardzo dobre zabezpieczenie przed promieniowaniem, UV, dlatego warto zabierać je ze sobą na letnie spacery. Oprócz tego pochłaniają niemiłe zapachy i nie marszczą się podczas noszenia. Czy pieluchy bambusowe mają jakieś wady? Jedynie to, że są trochę śliskie i więcej kosztują. Nie można prac ich w wyższej temperaturze, jak 40 st.

Zanim wybierzesz jedne, najlepsze pieluszki, warto sprawdzić różne oferty rynkowe. Testuj pieluszki różnych producentów. Pieluchy bambusowe, flanelowe czy tetrowe mogą mniej lub bardziej się różnic, co łatwo zauważysz podczas użytkowania.

Karnozyna – fakty i mity

Previous article

Czopki – leczenie, działanie i zastosowanie – co warto wiedzieć?

Next article

You may also like

More in Dzieci

Comments

Comments are closed.