Ciekawostki

Czy zadbany facet jest lepiej postrzegany?

0

Do niedawna od kobiet wymagało się dużo więcej w kwestii dbania o swój wygląd, a mężczyźni byli traktowani bardziej ulgowo. Obecnie coraz większa liczba mężczyzn poświęca więcej czasu na codzienną pielęgnację. Mężczyźni, którzy dbają o siebie, wzbudzają zaufanie i są lepiej postrzegani.

Jak powinna wyglądać męska pielęgnacja ciała i włosów?

Po pierwsze codzienny prysznic, golenie zarostu lub pielęgnacja brody to podstawowe czynności, które powinien wykonywać każdy mężczyzna. Nie wolno zapominać także o myciu zębów i włosów, co wydaje się oczywiste. Kosmetyki dla mężczyzn różnią się od tych dla kobiet. Kobiece są delikatniejsze i mają łagodne zapachy. Mężczyźni mają grubszą skórę, wydzielają więcej łoju, za co odpowiedzialny jest testosteron, a poza tym lubią pachnieć męsko. Dlatego właśnie kobiety i mężczyźni używają innych kosmetyków. Niezbędne kosmetyki dla mężczyzn to: antyperspirant, żel pod prysznic, pianka do golenia, szampon, krem po goleniu i nawilżający oraz kosmetyki do stylizacji włosów i brody. Zadbany mężczyzna powinien dbać o całe ciało oraz twarz, używać kosmetyków, które nie powodują podrażnień oraz nie przesadzać z ilością perfum.

Czy świetny wygląd sprawia, że mężczyzna jest lepiej postrzegany?

Tak naprawdę codzienna higiena ciała i włosów do podstawowe czynności, które nie powinny być dla żadnego mężczyzny czymś obcym. To minimum tego, co każdy facet powinien robić, by wyglądać schludnie. Jednak najlepiej postrzegani są tacy mężczyźni, którzy oprócz podstawowych czynności pielęgnacyjnych, dbają o nienaganną fryzurę oraz eleganckie i modne ubrania, estetyczne dłonie i paznokcie, a także smukłą sylwetkę. Obecnie wielu mężczyzn decyduje się na zapuszczanie brody, która jeśli jest zadbana, wystrzyżona i ułożona, może okazać się wizytówką mężczyzny. Liczne badania wykazały, że mężczyźni dbający o swój wizerunek wzbudzają zaufanie, częściej odnoszą sukcesy oraz po prostu jest lepiej odbierani przez otoczenie. Dlatego warto, by każdy facet przywiązywał większą uwagę do swojego wyglądu. W tym celu trzeba trochę się postarać, kupić odpowiednie kosmetyki dla mężczyzn, ubrania dostosowane do sylwetki i charakteru pracy oraz regularnie odwiedzać fryzjera. Mężczyźni, którzy myślą, że świetny wygląd wymaga góry pieniędzy, są w błędzie. Wystarczy odrobina dobrej woli i przemyślane zakupy.

Co niezbędne, gdy w domu jest niemowlę?

Previous article

Jak dostosować mieszkania dla osoby po operacji biodra?

Next article

You may also like

More in Ciekawostki

Comments

Comments are closed.