CiekawostkiDzieci

Bezpieczny dom raczkującego malucha – o czym warto pamiętać

0
łóżeczka dla dzieci

Wraz z rozpoczęciem raczkowania przez niemowlaka, przestrzeń wokół niego przestaje być przyjazna i bezpieczna. Z maluszka emanuje ogromna dawka energii oraz ciekawość świata. To czas, w którym rodzice robią dosłownie wszystko, aby uchronić swoją pociechę przed otarciami, siniakami czy niebezpiecznymi upadkami z wysokości. Stopery do drzwi, bramka na schody oraz gumowe ochraniacze na meble – do jedynie wybrane patenty na bezpieczny dom.

Listwa zabezpieczająca paluszki przed przytrzaśnięciem oraz stopery do drzwi

U raczkujących niemowlaków bardzo często zainteresowanie wzbudza otwieranie i zamykanie drzwi. Aby uchronić maluszka przed przytrzaśnięciem sobie paluszków, należy pomyśleć o specjalnym stoperze, który skutecznie unieruchomi skrzydło drzwiowe. W dziecięcym pokoju zastosowanie znajdzie np. stoper w kształcie sowy albo misia Stopery najczęściej wypełniane są grochem bądź piaskiem i obszywane miękkimi tkaninami. Na rynku spotkać można również także modele z elastycznego kauczuku, dzięki któremu przy zamykaniu i otwieraniu drzwi panele podłogowe nie ulegną w tym miejscu większej eksploatacji.

Innym ciekawym rozwiązaniem na ewentualne przytrzaśnięcia paluszków przez najmłodszych, jest specjalna listwa do drzwi, którą umieszcza się w szczelinie między zawiasami a ościeżnicą. Przeważnie montaż jest bezproblemowy i szybki, a listwa świetnie zabezpiecza drzwi wewnętrzne.  Dużą zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności wywiercania dziur w skrzydle drzwiowym.

Zaślepki do gniazdek elektrycznych i zabezpieczająca bramka na schody

Nie tajemnica jest, że dzieci to małe rozrabiaki. W momencie rozpoczęcia raczkowania koniecznym rozwiązaniem mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym jest zakup zaślepek do gniazdek elektrycznych.  Zatyczki te uniemożliwiają niemowlakowi wkładanie paluszków lub niewielkich elementów do gniazdka, co zmniejsza ryzyko porażenia prądem.

Nawet kilka małych schodków to dla aktywnego maluszka ogromne zagrożenie. W przypadku posiadania w domu takich potencjalnie niebezpiecznych stref warto pomyśleć o zabezpieczającej bramce. Przeważnie montuje się ją do ściany i zamyka na specjalny zatrzask, którego niemowlak nie jest w stanie otworzyć.

Taśma piankowa i gumowe osłonki na narożniki mebli

W trosce o bezpieczeństwo maluszka należy pamiętać również o tym, w jaki sposób można zabezpieczyć ostre krawędzie mebli. W tym celu zaleca się zastosować gumowe osłonki na narożniki oraz taśmową piankę. Zaokrąglone nakładki na meble pozwalają ochronić dziecko przed wszelkiego rodzaju urazami. Co więcej, przyczyniają się do dłuższego utrzymania mebli w nienagannym wyglądzie.

Bezpieczne łóżeczka dla dzieci oraz zabezpieczenia do szafek

Łóżeczka dla dzieci niejednokrotnie niosą za sobą wiele niebezpieczeństw. Przede wszystkim mowa o modelach szczebelkowych. Takie łóżeczka mogą przyczynić się do zaklinowania nóżki lub rączki maluszka, co w konsekwencji może stanowić ogromne zagrożenie. Bezpieczne łóżeczka dla dzieci to takie, które nie dość, że są stabilne i odpowiednio duże, to w dodatku nie mają przestrzeni zagrażających dziecku.

W związku z faktem, iż najmłodsi wręcz kochają zaglądać do szafek i wyjmować z nich najróżniejsze przedmioty, konieczne jest zabezpieczenie wysuwanych szuflad i otwieranych półek będących w zasięgu wzroku i rączek maluszka. Rozwiązaniem tego problemu są specjalne plastikowe klipsy, które składają się uchwytu i zasuwki.

Niedoceniany żeń-szeń

Previous article

Zioła, które wspomagają wzrok

Next article

You may also like

More in Ciekawostki

Comments

Comments are closed.