DzieciRodzina

Jaka pościel dla dziecka?

0

Większość rodziców pragnie wszystkiego co najlepsze dla swojej pociechy. Nie chodzi jedynie o maluszki, które nie są w stanie samodzielnie przeżyć bez mamy oraz taty. Bez względu na wiek o pociechę trzeba się starać oraz kupować dla niej dobrej jakości produkty. Jaka pościel dla dziecka sprawdzi się najlepiej?

Rola snu i dobrej pościeli w życiu dziecka?

Po urodzeniu się dziecko przesypia większą część dnia. Wielokrotnie budzi się na karmienie i znowu zapada w błogi stan. Oczywiście, wraz z upływem lat sen nie zajmuje już większości czasu, co wcale nie oznacza, że jego rola jest mniej ważna. To właśnie sen umożliwia właściwy rozwój, przyswajanie wiedzy, uczenie się o wszystkim co nas otacza oraz cieszenie się życiem. Kiedy dorosły z różnych przyczyn zarywa noce i nie wysypia się wiąże się to ze znacznym spadkiem dobrego samopoczucia oraz gorszym nastrojem. W przypadku dzieci jest tak samo, dlatego dobrej jakości kołdra, poduszka, prześcieradło z gumką 160×200 oraz materac odgrywają bardzo istotną rolę. Sen musi przede wszystkim trwać wystarczającą ilość godzin, ale do tego musi być dobrej jakości. Tylko wtedy dziecko pozostaje radosne i ma możliwość rozwijania się tak jak powinno się to odbywać.

Jak już zostało wspomniane wraz z wiekiem ilość snu się skraca, jednakże odpoczynek cały czas musi pozostawać jedną z ważniejszych czynności życiowych. Właśnie dlatego już od najmłodszych lat należy sięgać po najlepszej jakości kołdry i pościele. Konieczne jest dostosowanie ich do wieku, potrzeb oraz życzeń w przypadku starszych dzieci.

Jak wybierać pościele dla pociech?

Wszystkie elementy występujące w łóżku mają swój rozmiar. Trzeba się z nimi zapoznać, aby w dalszej kolejności właściwie skompletować całą wyprawkę do łóżka (bez względu na wiek dziecka). Kołdra oraz komplet pościeli muszą mieć taki sam rozmiar. Tak samo sytuacja odnosi się do materaca. Jego rozmiar powinien być jednakowy z długością pościeli. Szerokość może być odrobinę większa, aby można było dokładnie zakryć materac.  Wraz z wiekiem potrzeby zmieniają się, tak samo jak rozmiar pościeli i prześcieradeł. Kiedy mamy do czynienia z dziećmi, które nie ukończyły jeszcze 5 roku życia najlepiej sprawdzą się kołdry w rozmiarze 60 na 120 cm bądź 100 na 135 cm. Poduszka powinna być w takim przypadku malutka i jej gabaryty nie przekraczają 40 na 60 cm. Z kolei dla przykładu, kiedy wziąć pod uwagę młodzież otrzymamy następujące rozmiary. Prześcieradło z gumką 160×200 sprawdzi się najlepiej, tak samo jak kołdra o takich samych gabarytach. Rodzice bardzo często decydują się na większe prześcieradła i kołdry, które będą służyć pociechom przez dłuższy czas. To bardzo dobre posunięcie, które pomoże zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dzieci często nie przepadają za zmianami, stąd jedno łóżko przez kilka lat na pewno przypadnie im do gustu.

W trakcie wyboru pościeli należy sugerować się przede wszystkim jakością, a nie obrazkami, które na niej widnieją. Oczywiście, komplet pościeli należy dopasować kolorystycznie do pokoju dziecięcego. Można również sięgnąć po wizerunek ulubionej postaci. Jednakże, mimo iż jest to bardzo istotne nie należy traktować kolorów i wzorków jako najważniejszego elementu. Zastosowanie odpowiedniego materiału odgrywa zdecydowanie ważniejszą rolę. Bawełna sprawdzi się najlepiej, gdyż jest to surowiec całkowicie naturalny, który nie powoduje negatywnych skutków ubocznych, a także jest miękki. W wielu przypadkach do pościeli dodaje się niewielką ilość poliestru, dzięki czemu nie gniotą się oraz stają się jeszcze trwalsze.

Bezpieczna higiena osób starszych – jak powinna wyglądać?

Previous article

Przyblokowa rampa dla niepełnosprawnych – jakie musi spełniać warunki?

Next article

You may also like

You may also like

More in Dzieci

Comments

Comments are closed.