Kobieta

Zaburzenia hormonalne a kondycja włosów

0

Piękne i zdrowe włosy są marzeniem każdej kobiety. Panie podejmują wszelkie działania, które mogą pomóc w osiągnięciu tego celu i byciu zadowolonym z efektów. Dobra kondycja włosów jest zależna od wielu czynników. Wpływ mają między innymi warunki zewnętrzne, a więc wiatr i słońce, stosowane kosmetyki, a przede wszystkim dobrze zbilansowana dieta. Duża liczba kobiet nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że na zachowanie zdrowych włosów mają wpływ również hormony. W sytuacji gorszego samopoczucia oraz problemów zdrowotnych, bardzo ciężko jest mieć ładne włosy, ponieważ to na nich odbija się stan całego organizmu.

Problemem, który dotyka sporo osób, zarówno kobiety, jak i mężczyzn jest nadmierne wypadanie włosów. Normą jest to, że człowiek traci około 100 włosów dziennie, a na ich miejsce pojawiają się nowe. Jednak zdarza się, że włosy wypadają w coraz większej ilości i ten fakt może być oznaką zaburzeń hormonalnych.
Kobiece ciało zmienia się w okresie ciąży, a także zależne jest od cyklu miesiączkowego. Dlatego to właśnie głównie kobiety zmagają się z nieregularnym wypadaniem włosów, a także z ich słabą kondycją. Na zły stan włosów ma wpływ także pora roku, ponieważ zaobserwowano, że jesienią i  zimą ten problem znacznie się nasila. Zaburzenia hormonalne mają wiele przyczyn, mogą być również spowodowane długotrwałym stresem. Warto obserwować kondycję włosów i skóry, ponieważ może to dużo powiedzieć o stanie zdrowia, a przy przedłużającym się problemie, należy udać się do lekarza.

Najczęstszym kłopotem jest łysienie androgenowe. Wpływ na nie ma testosteron, a więc bardziej narażeni na ten typ łysienia są mężczyźni. Choroby tarczycy również mają wpływ na stan skóry głowy oraz włosów. Zdrowa tarczyca, która zapewnia odpowiedni poziom hormonów jest gwarancją dobrego zdrowia i wyglądu włosów. Dlatego, ważna jest konsultacja z lekarzem endokrynologiem, który zajmuje się chorobami tarczycy i zaleci odpowiednie leczenie, które wpłynie pozytywnie także na kondycję włosów.
W walce o piękne i zdrowe włosy warto wspomagać się dostępnymi w aptece suplementami. Mogą to być na przykład takie produkty jak Priorin, Skrzypowita lub Pantovigar. Zawarte składniki odżywcze na pewno będą pomocne w pielęgnacji włosów.

Kluczowa oczywiście jest dieta, ponieważ to właśnie z pożywienia dostarczane są wszelkie witaminy i składniki mineralne. To one odpowiadają za zachowanie zdrowia, prawidłową pracę narządów wewnętrznych, a tym samym i za dobrą kondycję włosów, paznokci oraz skóry. Należy pamiętać również o nawodnieniu, ponieważ częstą przyczyną kłopotów zdrowotnych jest dostarczanie organizmowi zbyt małej ilości wody.

Produkty spożywcze nasilające trądzik

Previous article

Najczęstsze przyczyny biegunki u dzieci

Next article

You may also like

You may also like

More in Kobieta

Comments

Comments are closed.