CiekawostkiSport

Nadchodzi wiosna – przygotuj swoje ciało

0

Gdy zima dobiega końca i pierwsze promienie słoneczne ogrzewają wszystkich spragnionych ciepła, nie wolno nam zapominać o odpowiedniej ochronie naszej skóry. Wahania temperatury, różnice ciepła w pomieszczeniach, w których przebywamy oraz zmienna aura – to wszystko ma wpływ na nasze zdrowie oraz wygląd skóry i włosów.

Na przełomie zimy i wiosny warto pamiętać o podstawowych zasadach dbania o zdrowie i o wygląd naszej skóry. Nasza cera zimą bywa szara, sucha i zmęczona. Chcąc nadać jej zdrowego kolorytu dobrze jest korzystać z odpowiednio dobranych kosmetyków, zbilansowanej diety, zadbać o zdrowy sen i wypoczynek. Nie możemy jednak zapominać o bardzo ważnej roli jaką odgrywa w tym wszystkim woda.

Odpowiednie nawodnienie

Zimą popełniamy jeden z podstawowych błędów jakim jest rezygnowanie z picia wody na rzecz gorącej herbaty lub kawy. Rozgrzane kaloryfery w mieszkaniach z jednej strony zapewniają nam ciepło, z drugiej jednak wysuszają śluzówkę nosa i jamy ustnej, co powoduje szybszą utratę wody ze skóry. Pamiętajmy, że również zimą powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi odpowiedniej ilości niezbędnych dla zdrowia minerałów. Jednym z prostszych sposobów na zapewnienie tych składników jest sięgniecie po wodę z kranu, która odpowiednio przefiltrowana jest idealna do picia również w chłodne dni.

Przefiltrowana woda kranowa jest pozbawiona smaku i zapachu chloru, który wpływa na jakość napojów i potraw z niej przygotowanych. Aby mieć stały dostęp do oczyszczonej wody, warto zainstalować w domu filtr podzlewozmywakowy. Możemy dzięki niemu pić wodę prosto z kranu i nie musimy wówczas pamiętać o zaopatrywaniu się w wodę butelkowaną – mówi Zofia Czechowicz, ekspert firmy UST-M. Przełom marca i kwietnia to czas, w którym nawodnienie naszego organizmu przefiltrowaną wodą doskonale przygotuje nas na nadejście wiosny i na odbiór coraz większej ilości promieni słonecznych.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Previous article

Lekarz medycyny pracy

Next article

You may also like

You may also like

More in Ciekawostki

Comments

Comments are closed.