Ciekawostki

Inwestycja w samego siebie

0

W dzisiejszych czasach większość osób skupia się na zarobkach i rozwijaniu swoich kompetencji, sądząc że pieniądze i lepsza praca przyniosą im szczęście. Niestety, postawa ta jest błędna – a jedne z nielicznych szkoleń, na które faktycznie warto jest się udać, to szkolenia rozwoju osobistego.

Dla wielu ludzi sama idea szkoleń rozwoju osobistego może wydać się dość abstrakcyjna, gdyż na pierwszy rzut oka nie przynoszą one nam bezpośrednich korzyści. Nic bardziej mylnego. Dedykowanie całego swojego czasu i energii na poszerzanie kompetencji, które służą nam do realizacji zawodu jest dużym błędem, gdyż możemy przez to zapomnieć o bardziej przyziemnych rzeczach, które są równie ważne, co nasze życie zawodowe.

Dlaczego warto jest zainteresować się szkoleniami rozwoju osobistego?

Profesjonalne szkolenia rozwoju osobistego to doskonały sposób, aby popracować nad swoim charakterem i zostać lepszym człowiekiem. Zajęcia te pomogą nam stać się bardziej zrównoważonym, zyskać cierpliwość oraz zdolność zachowania zimnej krwi nawet w sytuacjach stresowych. Jak się okazuje, cechy te są doceniane zarówno przez naszych bliskich, jak i potencjalnych pracodawców, dla których większe znaczenie ma potencjał zatrudnianej osoby, a nie jej aktualne kompetencje.

Na czym polegają szkolenia rozwoju osobistego?

Chociaż ich tematyka jest dość odmienna od standardowych kursów, to szkolenia rozwoju osobistego nie różnią się od nich diametralnie. Jak można się spodziewać, zajęcia prowadzone są przez osobę o dużym doświadczeniu w zakresie ludzkiej psychologii, posiadającej odpowiednie tytuły naukowe, ale dysponującej także wiedzą praktyczną. Samo szkolenie rozwoju osobistego opiera się na wyznaczaniu kolejnych celów i motywowaniu do ich realizacji, ale także głębokiej analizie indywidualnego charakteru z ustaleniem jego mocnych oraz słabych stron. Można powiedzieć, że rozwój osobisty zaczyna się od lepszego poznania samego siebie, lecz paradoksalnie, często nie jesteśmy w stanie zrobić tego samodzielnie, dlatego zawierzamy to zadanie specjalistom.

Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami?

Previous article

Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej?

Next article

You may also like

You may also like

More in Ciekawostki

Comments

Comments are closed.