Dieta

Spirulina hawajska – skąd się wzięła i na co służy?

0
spirulina powder and spirulina pills - healthy superfood diet and detox nutrition concept

O spirulinie mówi się coraz więcej, a to przede wszystkim ze względu na znaczą ilość białka i innych potrzebnych organizmowi składników. Dzisiaj przyjmuje się ją w postaci suplementu diety, ale pierwszy raz zastosowano ją już 3,5 miliarda lat temu.

Dlaczego warto przyjmować spirulinę hawajską?

Spirulina hawajska to alga składająca się z niemalże 60% pełnowartościowego białka, występuje w niej również 18 aminokwasów oraz beta karoten. Jest bogata w minerały, kwas gamma linolenowy, gamma linolowy, witaminy, chociażby z grupy B, enzymy, NRA, DNA oraz inne. Stosuje się ją przede wszystkim w Azji, Afryce oraz Ameryce Południowej, co jest związane z jej naturalną uprawą w tych miejscach, ze względu na wymarzone warunki. Spirulina hawajska w dzisiejszych czasach znajduje się między innymi w zdrowych koktajlach i popularnych smoothies, ale przy jej pomocy wzbogaca się  również żywność. Fani czystej i promiennej skóry nabywają maseczki na twarz z jej dodatkiem.

Jak sama nazwa wskazuje jest ona produkowana na Hawajach w idealnych warunkach, które sprawiają, że nie występują w niej szkodliwe metale oraz zanieczyszczenia, które można znaleźć w naturalnych warunkach.

Czy spirulina wspiera leczenie schorzeń oraz chorób?

Spirulina hawajska to produkt, którego działanie zostało potwierdzone, dlatego nie należy mieć jakichkolwiek wątpliwości związanych ze spożywaniem jej. Pomaga ona chociażby we właściwym funkcjonowaniu wątroby oraz nerek, wspiera system immunologiczny, a także jest pomocna w regeneracji komórek centralnego układu nerwowego. Spirulina hawajska sprawia, że niepożądany cholesterol zanika, a także jest pomocna w procesach trawienia oraz wydalania. Jest ona bogata w żelazo, dzięki czemu należy ją polecić wszystkim osobom walczącym z anemią. Jest ona skierowana również dla ludzi, którzy przechodzą chemioterapię, walczą z nowotworem bądź walkę tę wygrali. Korzysta się z niej na szeroką skalę w przygotowywaniu detoksykacji organizmu, a to ze względu na jej właściwości oczyszczające. Spiruliny hawajskiej nie może zabraknąć w diecie osoby zmagającej się z nadwagą, gdyż wspiera ona proces odchudzania, a to na skutek mniejszego łaknienia. Osoby pragnący zachować młody, promienny wygląd, także regularnie spożywają te algi. Weganie oraz wegetarianie, którzy z oczywistych względów nie spożywają mięsa, przy jej pomocy uzupełniają niedobory witamin, minerałów oraz składników odżywczych.

 

Syrop z czarnego bzu – magia trwająca od wieków

Previous article

Krwawienie dziąseł – kłopot kobiet w ciąży

Next article

You may also like

You may also like

More in Dieta

Comments

Comments are closed.