Zdrowie

Przenośny koncentrator tlenu – zasada działania i zastosowanie

0

Tlen jest niezbędny każdemu człowiekowi do życia. Bez jego obecności można przetrwać zaledwie 5 minut, a już po upływie 3-4 minut dochodzi do nieodwracalnych zmian. Tlenoterapia to zatem bardzo efektywny sposób na leczenie wielu chorób, w tym przewlekłego obturacyjnego schorzenia płuc.

Przenośny koncentrator tlenu – w jaki sposób działa?

W chorobach płuc, w tym przewlekłym obturacyjnym schorzeniu płuc, tlenoterapia staje się koniecznością, a jej podejmowaniu służy przenośny koncentrator tlenu. Dzięki niemu pacjenci mogą liczyć na dopływ powietrza, które oferuje nawet 90% zawartość tlenu. To o tyle ważne, że wpływa na poprawę stanu fizycznego, jak i psychicznego pacjenta. Wspomniana choroba, ale i inne przypadłości związane z oddychaniem, drogami oddechowymi mają znaczenie dla codziennego funkcjonowania. Wpływają także na emocje, a jakiekolwiek zaburzenia w pobieraniu tlenu, w oddychaniu, są w stanie doprowadzić nawet do depresji.

Przenośny koncentrator tlenu działa stosunkowo prosto. Z otoczenia pobierane jest powietrze, w którym zawartość tlenu sięga 21%. Następnie specjalne filtry, a także pojemnik z zeolitem wpływają na uzyskanie maksymalnej dawki tlenu. Do organizmu pacjenta trafia ostatecznie powietrze nawet z zawartością 90% tlenu. Można liczyć na zniwelowanie duszności i efektywną poprawę funkcjonowania organizmu.

Przenośny koncentrator tlenu – zalety użytkowania

Na rynku znaleźć można stacjonarne koncentratory tlenu, których największym minusem są spore rozmiary, duża waga i niemożność swobodnego transportu oraz bezproblemowego poruszania się, pomimo umieszczenia urządzenia na kółkach i zastosowania długich przewodów. Znacznie chętniej wybierany jest przenośny koncentrator tlenu, który w równym stopniu spełnia swoje funkcje, ale gwarantuje większą wygodę użytkowania.

Mobilność to najważniejszy atut przenośnych koncentratorów tlenu. Pacjenci pozostają bardziej niezależni, mają zdecydowanie mniej ograniczeń, a tym samym ich proces zdrowienia przebiega sprawniej.

Tlenoterapia z zastosowaniem tego typu urządzeń przynosi oczekiwane efekty, wpływa na minimalizowanie liczby wizyt pacjenta w szpitalu i ogranicza ogólne koszty leczenia.

Zdjęcie pantomograficzne – kiedy się je robi?

Previous article

Komora inhalacyjna: najważniejsze informacje

Next article

You may also like

You may also like

More in Zdrowie

Comments

Comments are closed.