Uncategorized

Peeling do twarzy z kwasem glikolowym – co warto o nim wiedzieć?

0

Zdrowy i promienisty wygląd naszej cery nie tylko odejmuje lat, ale również dobrze wpływa na ogólne samopoczucie, dlatego też każda kobieta dba o swoją skórę na setki różnych sposobów. Maseczki, kremy, wizyty u kosmetyczki… Popularny ostatnimi czasy jest także specjalny  chemiczny peeling do twarzy z użyciem kwasu glikolowego. Sprawdźmy zatem, kiedy warto zastosować taki peeling oraz jakie efekty możemy po nim uzyskać.

Kwas glikolowy i jego działanie na skórę

Kwas glikolowy zaliczany jest do kwasów owocowych, nazywanych także alfahydroksykwasami (AHA). Posiada on najmniejsze ze wszystkich pozostałych kwasów tej grupy cząsteczki, dlatego też mogą one rozluźnić połączenia pomiędzy komórkami w martwym naskórku, a także wnikać do bardzo głębokich jego warstw. Sprawia to, że komórki skóry ulegają szybszemu oderwaniu od powierzchni naskórka i mogą zostać złuszczone, skóra zostaje pobudzona do regeneracji, a pory głęboko oczyszczone.
Peeling do twarzy z wykorzystaniem kwasu glikolowego jest peelingiem średniogłębokim oraz mało inwazyjnym.
Pozwala oczyścić i odświeżyć cerę oraz przyspieszyć procesy jej regeneracji. Ponadto, jest to także zabieg poprawiający krążenie krwi i zwiększający produkcję kolagenu oraz elastyny, co jednocześnie wpływa korzystnie na jędrność i sprężystość skóry.
Peeling do twarzy z kwasem glikolowym jest zalecany osobom borykającym się z wypryskami, zaskórnikami, bliznami trądzikowymi, a także w przypadku cery nadmiernie łuszczącej się lub tłustej.

Wykonanie peelingu chemicznego

Wykonanie peelingu jest możliwe nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale również we własnym domu, jednakże w drugim przypadku przed podjęciem jakichkolwiek działań warto zapoznać się z zasadami postępowania.
Kwas glikolowy, czyli kwas chemiczny może występować w stężeniu od 15% do 50%, od czego zależeć będą uzyskiwane efekty. Oczywiście im stężenie kwasu jest większe, tym też dogłębniej oczyszcza, złuszcza oraz regeneruje on naszą skórę. W przypadku stężenia powyżej 30% zabieg powinien być przeprowadzony przez profesjonalistę! Zabieg złuszczania naskórka z wykorzystaniem tego rodzaju peelingu trwa z reguły od 15 do 20 minut. W przypadku stężenia 15% (najbezpieczniejsze) peeling do twarzy może być wykonywany w domu.
Zalecanym i bardzo dobrym rozwiązaniem jest także dopełnienie peelingu terapią odżywiającą oraz nawilżającą skórę. Warto także pamiętać, że przez kilka tygodni po zastosowaniu kwasu glikolowego powinniśmy dodatkowo zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UVA i UVB.

5 sposobów na skuteczną walkę z komarami

Previous article

Produkty spożywcze nasilające trądzik

Next article

You may also like

You may also like

Comments

Comments are closed.