Zdrowie

Zioła, które wspomagają wzrok

0
ziola-ktore-wspomagaja-wzrok

W przypadku zmagania się z poważną wadą wzroku, albo coraz gorszym widzeniem należy udać się do okulisty. Co jednak zrobić, jeśli objawy nie są poważne, ale wpływają negatywnie na jakość naszego życia? Czy dobór odpowiednich ziół oraz roślin, które występują w domowym zaciszu są w stanie wpłynąć na jakość widzenia? Przekonaj się!

Zioła oraz rośliny popularniejsze od kropli na oczy

Nie od dzisiaj wiadomo, że beta-karoten, który występuje w wielu roślinach jest dobry na oczy, jednakże warto zapoznać się również z innymi cennymi dobrami, które oferuje matka natura. Rumianek, chaber bławatek to tylko niektóre z nich. Warto zdawać sobie sprawę, że oczy regenerują się jedynie w trakcie snu, kiedy są zamknięte oraz nie narażamy ich na negatywne czynniki. Najgorzej znoszą kontakt z monitorem komputera, gdyż w trakcie pracy człowiek zdecydowanie rzadziej mruga (w porównaniu do wykonywania innych czynności), co przekłada się na większe wysuszenie oczu. Niewłaściwe światło, zanieczyszczenie powietrza to tylko kolejne przykłady, które kończą się łzawieniem, pieczeniem orze przekrwieniem oczu.

Zioła oraz rośliny wspierają wszystkie wymienione powyżej dolegliwości. Stosuje się je także w przypadku zapalenia spojówek, opuchniętych powiek oraz braku ostrości widzenia. Korzysta się z nich zarówno w postaci okładów, a do tego można przygotować wywar do przemywania oczu.

Najpopularniejsze rośliny w walce z dolegliwościami oczu

Rumianek bogaty jest w olejek eteryczny, co sprawia, że wykazuje działanie antyseptyczne. Występuje on w wielu produktach dostępnych w aptekach wspierających zmęczone, przekrwione oraz podrażnione oczy. Stosuje się go oprócz tego w przypadku zapalenia spojówek, gdyż w znaczny sposób łagodzi stan zapalny. Wpływa wzmacniająco na naczynia krwionośne występujące w oczach, a także usuwa wolne rodniki.

Świetlik lekarski nie powinien zmylić nikogo swoim błahym wyglądem. Wykazuje on przede wszystkim działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze oraz ściągające. Stosują go osoby, które zauważyły zapalenie spojówek, jęczmień, zapalenie brzegów powiek. Jest on rekomendowany, gdy oczy są podrażnione, łzawią (dotyczy się to także alergików) oraz w przypadku wykazywania nadwrażliwości na światło. Można go znaleźć zarówno w kroplach do oczu dostępnych w aptekach, jak również w formie ususzonych ziół. W zaciszu domu można zalać zioła gorącą wodą, odczekać aż przestygną, a następnie przemywać oczy bądź przygotować okłady. Świetlik lekarski może być także łączony z innymi roślinami.

Bezpieczny dom raczkującego malucha – o czym warto pamiętać

Previous article

Jak pozbyć się zaczerwienionych gałek ocznych?

Next article

You may also like

You may also like

More in Zdrowie

Comments

Comments are closed.