Ciekawostki

Taśmy TRX – zalety treningu z systemami podwieszanymi

0
tasmy-trx

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo ważne jest, żeby dbać o różnorodność ćwiczeń. Jeśli będziemy wykonywali tylko jeden rodzaj ćwiczeń, to efekty nie będą dla wielu zadowalające, dlatego warto wyposażyć się w różnego rodzaju sprzęty.

Taśmy TRX – w jakiego rodzaju treningach mogą nam się przydać?

Bardzo rzadko pozwalamy sobie na to, żeby podczas ćwiczeń w domu zmusić konkretne partie mięśni do naprawdę ciężkiego wysiłku. Zazwyczaj nawet jak robimy pompki, to bardzo dużą część pracy opieramy na innych partiach mięśni, niż powinniśmy. Jeśli źle się ustawimy podczas wykonywania pompek, to może się okazać, że nasze partie mięśni nie działają prawidłowo, przez co efekty nie będą tak zadowalające, jak byśmy chcieli. Taśmy TRX pozwalają nam ułożyć nogi powyżej ciała, to pozwoli naszym mięśniom klatki pracować dużo bardziej efektywnie, co na pewno przełoży się na to, że mięśnie będą pracować o wiele wydajniej. Warto jest tutaj także zaznaczyć, że pasy TRX idealnie nadają się do treningów, które mają na celu spalanie tkanki tłuszczowej.

Dlaczego warto zainwestować w taśmy TRX na początku?

Do największych zalet, jeśli chodzi o taśmy TRX, należy to, że trening z tego typu podwieszeniami nie obciąża aż tak mocno stawów i kręgosłupa. Dbanie o to, żeby nie zniszczyć swoich stawów na początku treningów bardzo ważne jest, ponieważ wiele osób nie wiedząc jak wykonywać ćwiczenia, niszczy swoje stawy. Bardzo często przez fakt źle wykonywanych ćwiczeń możemy spowodować kontuzje, która może się potem okazać ciężka do wyleczenia. Jednak, jeśli pasy TRX, których używamy, są dobrej jakości, to będziemy mogli być pewni, że nie będziemy musieli zmagać się z problemami źle wykonywanych ćwiczeń. Trening z taśmami to dodatkowo bardzo intensywne wyzwanie dla naszych mięśni, który bardzo ciężko osiągnąć w domowym zapleczu. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że wykorzystanie taśm pozwala nam na bardzo zróżnicowane ćwiczenia, co bardzo spodoba się osobom, które nie lubią rutyny.

Dlaczego taśmy TRX są dobrym wyborem dla każdego, kto ćwiczy kalistenikę?

W wypadku kalisteniki musimy polegać na własnym ciężarze. Jednak fakt ograniczeń wynikający z treningu własną masą pojawia się wtedy, gdy chcemy jednak zacząć się bardziej rozwijać. Bardzo wielu osobom może się spodobać więc możliwość urozmaicenia swojego treningu o nowe ćwiczenia, przy użyciu własnej masy i taśm treningowych. Dzięki temu, że użyjemy taśm, będziemy mogli być pewni, że nasz trening nie stanie w miejscu a my będziemy mogli cieszyć się wszystkimi zaletami treningu, jakie daje kalistenika.

Czopki – leczenie, działanie i zastosowanie – co warto wiedzieć?

Previous article

Czym jest propolis? Jakie ma właściwości?

Next article

You may also like

More in Ciekawostki

Comments

Comments are closed.