Kobieta

Peeling twarzy – dlaczego warto go robić?

0
Wellness - woman receiving nurturing facial mask in spa for moist and clean skin

O stan naszej skóry dbamy w rozmaity sposób. W każdej drogerii oraz supermarkecie znajdziemy obecnie różnego rodzaju balsamy do ciała, kremy oraz maseczki do twarzy jak i liczne regenerujące naskórek olejki. Jednym z etapów pielęgnacji naszego ciała powinny być także niezwykle skuteczne peelingi. Poznajmy zatem zalety peelingu twarzy oraz korzyści, które zachęcą Cię do stosowania tego prostego zabiegu.

Jak działa peeling twarzy?

Peeling jest zabiegiem kosmetycznym, polegającym na złuszczaniu oraz usuwaniu martwych komórek skóry, a także różnego rodzaju mankamentów, takich jak przebarwienia. Oddziałuje on nie tylko na zewnętrzną powierzchnię naskórka, ale również i jego głębsze warstwy, co sprawia, że nasza skóra staje się gładka, miękka oraz lepiej ukrwiona. Dobrze wykonany peeling umożliwia również lepsze wchłanianie przez skórę składników odżywczych, co z kolei przyczynia się do efektywniejszej dalszej pielęgnacji.

Peeling twarzy możemy przeprowadzić nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale również w zaciszu własnego domu, zaopatrując się w odpowiednie i już gotowe kosmetyki. W pierwszym przypadku częstotliwość zabiegu ustala specjalista, natomiast gdy zdecydujemy się na domowe peelingi pamiętajmy, aby nie wykonywać ich częściej niż dwa razy w tygodniu.

Zalety peelingu twarzy 

  • Peeling twarzy to przede wszystkim zabieg oczyszczający, podczas którego usuwany zostaje martwy naskórek,
  • Skóra staje się bardziej jędrna, odżywiona, miękka oraz wygładzona,
  • Peeling pozwala ujednolić naskórek, usuwając przebarwienia,
  • Jest to także sposób na zredukowanie drobnych zmarszczek oraz spowolnienie procesu starzenia się skóry,
  • Peeling przyspiesza proces naturalnej odbudowy naskórka,
  • Jest również zabiegiem odżywczym, nadającym skórze świeżego i zdrowego wyglądu.

Rodzaje peelingów

Peeling mechaniczny

Składa się z różnego rodzaju drobinek, które usuwają martwy naskórek. W tym przypadku za ścierniwo służą miękkie polietylenowe kuleczki lub produkty pochodzenia naturalnego, takie jak nasiona oraz zmielone łupiny. Zalecany jest osobom o skórze tłustej, natomiast powinny uważać na niego osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień.

Kwasy octowe

Zaliczamy do nich kwasy takie jak kwas mlekowy, cytrynowy czy glikolowy. Można stosować je bez względu na rodzaj naskórka, jednakże powinniśmy pamiętać, aby używać ich ostrożnie, gdyż w niektórych przypadkach oraz stosowane nieodpowiednio mogą powodować podrażnienia.

Peeling enzymatyczny

W odróżnieniu od peelingu mechanicznego, peeling enzymatyczny nie zawiera ścierających się drobinek, przez co jest on środkiem działającym łagodniej. Ten rodzaj peelingu sprawdzi się u osób o cerze suchej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

 

Czy oczyszczanie organizmu ma sens?

Previous article

Plusy i minusy używania tamponów

Next article

You may also like

You may also like

More in Kobieta

Comments

Comments are closed.