Zdrowie

Kiedy rumień na twarzy może wskazywać na trądzik różowaty?

0

Rumień na twarzy może być spowodowany różnymi czynnikami. Kiedy należy zacząć przejmować się tego typu objawem i kiedy może on wskazywać na występowanie trądziku różowatego?

Rumień – kiedy najczęściej się pojawia?

Rumieńce zazwyczaj kojarzone są ze zdrowiem, ponieważ to właśnie blada cera może być oznaką anemii. Lekkie rumieńce na twarzy zazwyczaj nie są niebezpiecznym objawem. Kiedy jednak pojawia się jednoznacznie czerwony rumień należy mieć się na baczności. Powodem zaczerwienienia skóry mogą być różnice temperatur oraz uczulenie na składniki niektórych kremów do twarzy. Rumień może pojawiać się także w wyniku spożywania gorących lub pikantnych potraw, a także po spożyciu alkoholu. Początkowo zaczerwienienie skóry znika po pewnym czasie. Jeśli jednak skóra pozostaje stale zaczerwieniona może to świadczyć nie tylko o słabych naczyniach krwionośnych. Już w przypadku zauważenia często pojawiających się rumieńców warto jest udać się do lekarza, ponieważ może świadczyć to o początkach choroby.

Trądzik różowaty – czym się wyróżnia?

Naturalne i zdrowe rumieńce zazwyczaj pojawiają się na policzkach. Tymczasem w przypadku trądziku różowatego zaczerwienienie bardzo często pojawia się również w środkowej części twarzy. Początkowo zmiana barwy skóry nie występuje na policzkach, jednak w czasie trwania choroby jej zasięg powiększa się. Lekarz diagnozuje chorobę na podstawie badań, często polegających nie tylko na uważnym obejrzeniu zmian, ale również także na badaniu krwi. Warto pamiętać, że po pewnym czasie do zaczerwienienia skóry dochodzą zmiany w postaci grudek i opuchlizna. Dlatego też w przypadku takiej choroby jak trądzik różowaty leczenie jest koniecznością. Warto pamiętać, że brak odpowiedniego leczenia może spowodować nie tylko występowanie dużego zaczerwienienia, ale także zniekształcenia części twarzy, najczęściej nosa.

Jak leczyć trądzik różowaty?

Jeśli chodzi o trądzik różowaty leczenie musi być przeprowadzane pod okiem specjalisty. Zazwyczaj na początku trzeba potwierdzić diagnozę. Warto zaznaczyć, że dokładna przyczyna tej choroby nie jest znana. Mimo to leczenie zwykle jest w stanie ograniczyć zmiany skórne. Polega ono zazwyczaj na podaniu odpowiednich antybiotyków, zazwyczaj z grupy tetracyklin. Oprócz preparatów doustnych w przypadku takiego schorzenia jak trądzik różowaty leczenie polega także na stosowaniu odpowiednich środków oczyszczających skórę. One również są zalecane przez lekarza. Samodzielnie nie powinno się stosować terapii. Warto jednak unikać czynników, które mogą przyczynić się do zwiększenia zaczerwienień, które zostały podane wyżej.

Testy na alergie pokarmowe – szybkie i skuteczne rozwiązanie

Previous article

Wszystko o witaminie b1 – informacje i ciekawostki

Next article

You may also like

More in Zdrowie

Comments

Comments are closed.