Dzieci

Jakie smoczki lubią dzieci i dlaczego?

0

Od wielu lat trwa spór pomiędzy zwolennikami smoczków i ich przeciwnikami. Są rodzice, którzy w ogóle nie kupują smoczków lub pozbywają się ich możliwie jak najszybciej. Czy warto jednak odmawiać maluchowi tej małej przyjemności?

Smoczek, jaki powinien być?

Przy zakupie smoczków dla dzieci powinno się zwracać szczególną uwagę na materiał z jakiego został wykonany. Druga kwestia to wybór produktu dopasowanego do wielu dziecka, czyli wedle podziału – od 3. do 6. miesięcy i od 8. do 18. miesięcy. Smoczek musi leżeć idealnie w ustach malucha, dlatego warto zwrócić uwagę na jego kształt. Za duża gumka i tarczka to zagrożenie uciskania twarzy dziecka, natomiast gdy te elementy będą za małe, wtedy istnieje ryzyko połknięcia smoczka.

Kolejna sprawa to wybór gumki do ssania. Generalnie mamy możliwość zakupu dwóch rodzajów smoczków – z gumką silikonową, bez smaku i zapachu oraz z lateksową, które pachną i mają delikatny posmak. Dzieci bardzo je lubią, ale też nie mogą się z takim smoczkiem tak łatwo rozstać.

Warto – nie warto?

Decydując się na zakup smoczka dla dziecka, trzeba wiedzieć, jakie są wady i zalety jego stosowania. Noworodki, ale też starsze maluchy lubią ssać smoczki z kilku względów. Przede wszystkim smoczek zastępuje potrzebę ssania piersi matki. Oprócz tego pomaga zasnąć i uspokoić się, ale też może odzwyczaić dziecko od częstego karmienia w nocy. Czy tak się stanie, muszą zaobserwować sami rodzice.

Wadą ssania smoczka może być szybsze odstawienie malucha od piersi matki. Jeśli smoczek jest za długo podawany dziecku, wtedy może dojść do uszkodzenia ucha środkowego, ale też różnych wad zgryzu, co jest najczęstszą obawą wśród wielu rodziców. Trzeba jednak umiejętnie wyważyć czas podawania dziecku smoczka. Jeśli nie będzie dostawało go za często, wtedy nie powinno być żadnego powodu do obaw.

Komfort i bezpieczeństwo smoczek avent natural

Nie bez znacznie jest także wybór odpowiedniego smoczka do karmienia butelką. Musi być to produkt najwyższej jakości, który nie będzie przyczyniać się do powstawania wad zgryzu czy rozwoju różnych infekcji. Jedną z ciekawszych na rynku ofert jest smoczek avent natural. Wykonany jest z najwyżej jakości materiałów i co najważniejsze, przypomina swoją budową pierś matki. Dzięki temu maluch może idealnie przyssać się do smoczka. Jego naturalna, elastyczna i spiralna konstrukcja pozwala na sprawne karmienie dziecka bez zapadnia się gumy. Smoczek avent natural wyposażony jest w zaworek antykolkowy, dlatego dziecko nie będzie odczuwało dyskomfortu w czasie jedzenia i po zakończeniu karmienia.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Kupując smoczek do butelki, trzeba wziąć pod uwagę także to, czy będzie gwarantował on idealny przepływ gęstego pokarmu. Jeśli ma służyć tylko i wyłącznie do picia płynów o rzadkiej konsystencji, wtedy nie ma to większej różnicy, ale już przy podawaniu kaszelek, tak. Dobrym pomysłem może być też zakup smoczka kilku przepływowego, w którym można ustawić stopień przepływu pokarmu.

Smoczek avent natural i inne, podobne do niego pod względem jakości będą służyć dziecku idealnie. Zarówno mama, jak i dziecko odczują komfort i wygodę podczas karmienia. Kasza manna – dlaczego warto ją jeść i jakie ma witaminy?

Deadline – jak wówczas poradzić sobie ze stresem?

Previous article

Kasza manna – dlaczego warto ją jeść i jakie ma witaminy?

Next article

You may also like

More in Dzieci

Comments

Comments are closed.