Ciekawostki

Jak zakryć siwe włosy?

0
Young woman with hair loss problem in front of mirror at home

Siwizna prędzej czy później dotknie każdego z nas. U niektórych pierwsze siwe włosy pojawiają się nawet przed 30 rokiem życia. W większości przypadków jednak jest to czas ok. 40 roku życia. Chęć ukrycia siwych włosów dotyczy przede wszystkim kobiet. Co zrobić, aby pozbyć się niechcianej siwizny?

 

Henna czy farba?

Najczęściej już przy pojawieniu się pierwszych siwych włosów na naszej głowie, chcemy jak najszybciej się ich pozbyć. Obecnie jest wiele sposobów, które mogą pomóc nam uporać się z nimi. Najczęstszy dylemat dotyczy tego, co wybrać – farbę chemiczną czy hennę? Oba rozwiązania mają swoje zalety. Przed farbowaniem włosów siwych należy pamiętać, że nie są one podatne na koloryzację. Zazwyczaj trudno je pokryć, gdyż mają one zmienioną strukturę. Są z reguły grubsze i bardziej sztywne. Ze względu na to trudno przyjmują kolor. Wszystko to dlatego, że brak jest w siwych włosach naturalnej melaniny. Jeśli zdecydujemy się na ich farbowanie, wybierzmy specjalną farbę, która jest właśnie do tego przeznaczona. Henna także pokryje siwiznę, jednak również nie będzie to efekt aż tak mocny, jak np. na naszych naturalnych włosach. Siwe włosy ufarbowane henną mogą mieć bardziej jasny odcień, niż pozostałe. Dlatego też henna jest najbardziej polecana wówczas, gdy siwych włosów nie mamy jeszcze aż tak dużo. W takiej sytuacji może ona dać wielowymiarowy efekt kolorystyczny na naszej głowie. Dzięki temu możemy uzyskać bardzo naturalnie wyglądające pasemka.

Jak zafarbować włosy henną?

Henna jest to nic innego, jak mieszanka ziół. Ze względu na to jest to bardzo naturalny i bezpieczny dla naszego włosa produkt. Najważniejszą jej zaletą jest to, że nie zawiera amoniaku, który jest obecny w składzie większości farb chemicznych. To on odpowiada za zniszczenie włosa po farbowaniu. Przy użyciu henny nie ma takiego ryzyka. Jest to produkt, który wręcz pielęgnuje nasze włosy. Henna działa bowiem nieco inaczej, niż tradycyjne farby. Nie wnika ona w strukturę włosa, ale oblepia go, sprawiając, że jest on bardziej lśniący i grubszy. Warto jednak pamiętać, że henna daje bardziej delikatny efekt, niż farba chemiczna, a dodatkowo z każdym myciem w pewnym stopniu się wypłukuje. Hennę należy nakładać na umyte, wilgotne włosy. Dużym jej plusem jest naturalny, ziołowy zapach, który jest dużo przyjemniejszy, niż zapach farby chemicznej. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju henn o bardzo dobrym składzie. Najczęściej polecane to na przykład henna Khadi, Orientana czy Delia.

Jak zażegnać uczucie pieczenia w przełyku?

Previous article

Jak skutecznie zwalczyć pleśniawkę?

Next article

You may also like

You may also like

More in Ciekawostki

Comments

Comments are closed.