Zdrowie

Jak pozbyć się zaczerwienionych gałek ocznych?

0
Jak pozbyć się zaczerwienionych gałek ocznych?

Przekrwione gałki oczne kojarzą się ze zmęczeniem, jednakże to nie jedyna przyczyna takiego stanu rzeczy. Pojawiają się one również w trakcie spędzania wielu godzin przed ekranem monitora komputera, telewizora czy przy czytaniu książek. Warto zaznaczyć, że to problem z którym zmagają się również alergicy. Jak sobie z nimi poradzić?

Skąd się biorą czerwone oczy oraz co z nimi robić?

Przyczyny czerwonych oczu mogą być bardzo poważne i wini się za nie urazy mechaniczne oraz zbyt częste tarcie oczu, które sprawiają, że naczynka zaczynają pękać. Dzieci bardzo często zmagają się z tego typu dolegliwościami, jednakże dorośli również zauważają je u siebie. Omawiany stan pojawia się także w przypadku niespodziewanego oraz intensywnego wzrostu ciśnienia krwi, spojówki mogły również zostać podrażnione przy pomocy dymu, chloru oraz pyłu. Czerwone oczy występują, kiedy człowiek zmaga się z alergią na niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie sposób nie wspomnieć o bardzo częstej przyczynie, którą jest brak wystarczającej ilości snu, zbyt długie używanie komputera, alergia na soczewki kontaktowe. Używki takie jak alkohol oraz marihuana również są w stanie wywołać negatywne zjawisko.

Kiedy wiemy już co jest przyczyną takiego stanu rzeczy warto wiedzieć w jaki sposób można sobie z nim radzić. W pierwszej kolejności warto skorzystać z domowych sposobów, które powinny przynieść zdecydowaną poprawę. W pierwszej kolejności należy spędzić więcej czasu w łóżku, wyspać się oraz odpocząć. Już to powinno przynieść znaczną poprawę. W dalszej kolejności należy przygotować okłady z herbaty (najlepiej sprawdzi się rumianek oraz zielona herbata). Plastry ogórka to stary, ale cały czas skuteczny sposób. W bardziej zaawansowanych przypadkach konieczne jest udanie się do apteki po specjalne krople, które przepisywane są bez recepty.

W przypadku, kiedy winę za zaczerwienione gałki oczne ponosi wylew podspojówkowy należy jak najszybciej udać się do okulisty, gdyż krople obkurczające naczynia, okłady z herbaty czy ogórka nie przyniosą żadnych efektów, a wręcz są w stanie pogorszyć stan.

Jak już zostało wspomniane dobrym rozwiązaniem są krople do oczu, które określane są również mianem sztucznych łez. Odpowiadają one za łagodzenie skutków ubocznych podrażnienia. Dzieje się to ze względu na nawilżanie oka, a dodatkową zaletą jest równowaga w obszarze spojówki.

Wymienione powyżej sposoby powinny przynieść znaczną ulgę. Jeśli ona nie nastąpi, a do tego pojawia się ból konieczne jest udanie się do specjalisty. Jaskra, zapalenia rogówki oraz inne dolegliwości także objawiają się czerwony oczami, dlatego nie należy zignorować tej tematyki, ale działać w miarę szybko.

Zioła, które wspomagają wzrok

Previous article

Dlaczego łzawią mi oczy?

Next article

You may also like

You may also like

More in Zdrowie

Comments

Comments are closed.